DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Manisa °C

SOMA DEVLET HASTANESİ 1.PALYATİF BAKIM HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKALI EĞİTİM PROGRAMI BAŞARIYLA SONA ERDİ

SOMA DEVLET HASTANESİ 1.PALYATİF BAKIM HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKALI EĞİTİM PROGRAMI BAŞARIYLA SONA ERDİ
24.02.2020
1.050
A+
A-

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Hastanemize “ SERTİFİKALI EĞİTİM UYGULAMA YETKİ BELGESİ “ verilmesi uygun görüldü.
Soma Devlet Hastanesi’nde düzenlenen ‘Palyatif Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programını’ başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.
Soma Devlet Hastanesinde bir ilk daha yaşandı. Hastanemizin ev sahipliğinde, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Sertifikasyon Hizmetleri Daire Başkanlığının Palyatif Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı kapsamında ve standartlarında 3-21 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşen eğitim programına katılan kursiyerler programı başarıyla tamamladı.

Sertifika törenine, Soma Kaymakamı Ahmet ALTINTAŞ, Soma Belediye Başkanı Ali TULUP, İl Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmetleri Başkanı Ebru TAŞIK, Halk Sağlığı Başkanı Uz. Dr. Levent DİNÇER, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Hüseyin YARALI, Başkan Yardımcısı Erhan İNCE, İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Birimi Sorumlusu Serdar KARACA ve Gül SAKARYA OFLU, Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan ve hastane yöneticileri ile çalışanlar katıldı.

Tören programına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, hastanemiz Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Elçin PEKER AKBULUT’un sunumuyla devam edip, Hastane Baştabibi Uzm. Dr. Ali Osman ÇAĞLAYAN açılış konuşmasında “İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Necip YEMENİCİ ‘nin destekleri ile böyle bir sertifikasyon eğitimini kurumumuzda gerçekleştirmekten ve kursiyerlerimizi ağırlamaktan çok mutluyuz. Programın ön hazırlık sürecinden bu güne kadar emeği geçen başta Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürüme, Yönetim Ekibime, Anestezi Uzmanlarımıza, eğitim birimi hemşirelerime ve eğitim ekibimize, programın Eğitim koordinatörlüğünü üstlenen Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Palyatif Bakım sorumlu hemşiresi Pınar Paşalı’ya ve il sağlık müdürlüğümüzün eğitim birimine ve personel hizmetleri başkanımız Ebru TAŞIK’a teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlık hizmeti sunumunun yanında eğitim misyonunu da başarıyla yürüten Soma Devlet Hastanesi olarak, en kısa zamanda ikinci eğitim programını gerçekleştirmeye hazırız” dedi.

40 saat teorik 80 saat pratik, toplamda 120 saat eğitim alarak gerekli bilgi, beceri ve tutum kazanan kursiyerler, eğitim programı hakkında düşüncelerini ve deneyimlerini paylaştılar. Akabinde Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmetleri Başkanı Ebru Taşık, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Levent Dinçer ve Destek Hizmetleri Başkanı Hüseyin Yaralı palyatif bakım ve program hakkında görüşlerini paylaştılar.

Yapılan konuşmaların ardından Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Soma Devlet Hastanesine verilmesi uygun bulunan “ SERTİFİKALI EĞİTİM UYGULAMA YETKİ BELGESİ ” İl Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmetleri Başkanı Ebru TAŞIK tarafından Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm Dr Ali Osman ÇAĞLAYAN’a takdim edildi.
Programın devamında program süresince kursiyerlere eğitim veren çalışanlarımıza il sağlık müdürlüğümüzün teşekkür belgeleri Personel Hizmetleri Başkanı Ebru Taşık ve Başhekim Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan tarafından verildi.

Kursiyerlerin katılım belgeleri ise Soma Kaymakamı Ahmet ALTINTAŞ, Soma Belediye Başkanı Ali TULUP, İl Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmetleri Başkanı Ebru TAŞIK, Halk Sağlığı Başkanı Uz. Dr. Levent DİNÇER, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Hüseyin YARALI, Başkan Yardımcısı Erhan İNCE, İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Birimi Sorumlusu Serdar KARACA, Soma Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Elçin Peker Akbulut ve Başhekim Uzm. Dr. Ali Osman ÇAĞLAYAN tarafından verildi.
Tören programı kursiyerlerin sertifikalarını almaları ve fotoğraf çekimleri ile tamamlanıp son buldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.