DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Manisa °C

COVİD-19 İLE İLGİLİ BAŞHEKİM ALİ OSMAN ÇAĞLAYAN BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU

COVİD-19 İLE İLGİLİ BAŞHEKİM ALİ OSMAN ÇAĞLAYAN BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU
29.05.2020
2.284
A+
A-

COVİD19 (KORONA VİRÜS) Bilgilendirmeye devam…
COVİD19 (KORONA VİRÜS) salgını ve Kontrollü Normal Hayata Dönüş sürecinde Hastanemizin Haziran ayı çalışma planı hakkında bilgilendirme yapılması ihtiyacı doğmuştur.Ülke olarak Kovid-19 salgın sürecinin yaşandığı zor bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmemesi için bakanlığımızın ve bilim kurulumuzun önerileri doğrultusunda tüm tedbirler hastane yönetimimiz tarafından alınmış ve uygulanmıştır. Covid19 (Korona Virüs) tehdidi henüz yok olmamıştır ancak alınan önlemler sayesinde hızının azaldığını ve kontrol altında olduğunu söylemek mümkündür. Salgının yeniden hız kazanmaması ve toplum sağlığını tehdit etmemesi için bakanlığımız ve bilim kurulumuzun önerilerine uymaya ve tedbirlere devam etmeye mecburuz.
Bu yeni dönemde 3 temel tedbir bulunmaktadır : Maske kullanmaya devam etmek zorundayız. Maskeler ağız ve burunu kapatacak şekilde takılmalı. İnsanlarla temastan kaçınılmalı ve 1,5-2 metrelik mesafe mutlaka korunmalı.Ve her türlü salgın hastalığın olmazsa olmazı olan hijyene dikkat edilmeli ,ellerimizi sık sık su ve sabun ile en az 20 saniye yıkamalıyız ,su ve sabun yoksa alkol bazlı dezenfektan veya 70-80 derece kolonya ile dezenfekte etmeliyiz. Ellerimizle maskelerin dışına dokunmamalıyız ve ellerimizi yıkamadan ağız,burun ve gözlerimize ellerimizi götürmemeliyiz.
Covid19 (Korona Virüs) tehdidi devam ettiği için hastanemizden hizmet almaya gelen vatandaşlarımızı virüse karşı korumak amacıyla ilk etapta 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren MHRS ve ALO 182 hasta randevu alma merkezlerinden alınan randevulu hastaların poliklinik muayenesi yapılmaya devam edilecektir. Ancak kalp, diyabet, KOAH gibi kronik hastalığı olan birçok hastamız da bugüne kadar yapılan acil müdahalelerin dışında da rutin hizmetlere de ihtiyaç duymaktadırlar. Bu amaçla pandemi sürecinin başından bugüne kadar acil durumlar haricinde genelde beklemek zorunda kalan tüm hastalarımıza faydalı olabilmek adına 01 Haziran itibariyle rutin poliklinik hizmetleri verilmeye başlayacaktır.
Kontrollü normalleşme sürecinde hastanemize gelen vatandaşlarımızın hastane içerisinde uyması gereken kurallar şunlardır :
-MHRS ve Alo 182’den randevularını almış olmaları gerekmektedir.
-MHRS ve Alo 182’den alınan randevu saatinde hastaneye gelinmesi gerekmektedir.
-Hastanemizin girişinde tüm hasta ve yakınlarının ateş ölçümü yapılacak ve korona virüs açısından sorgulamalarının yapılmasına devam edilecektir.
-Hastaneye gelirken ve hastane içerisinde maskelerinin takılı olması gerekmektedir.
-Hastanede bulundukları süre içerisinde 1,5 metrelik sosyal mesafeye dikkat edilmeli ve diğer hastalarla temastan kaçınılmalıdır.
-Hastaların muayene olacakları poliklinikler haricinde hastane içerisinde dolaşmaması gerekmektedir.
– Polikliniklerde hasta yoğunluğunun artması durumunda, hastane içerisine gerekirse girişler sınırlandırılabilecektir.
-Hastanede görevli personellerin uyarılarına riayet edilmeli ve gerekmedikçe yanımızda refakatçi getirilmemelidir. Hastane güvenliği tarafından refakatçı ihtiyacı olmadığı değerlendirildiği zaman , refakatçiler hastane içerisine alınmayacaktır.
Hasta ziyaretleri ile ilgili kısıtlamalara devam edilecektir.
Hastane çalışanlarının ve sağlık hizmeti almak için başvuran siz değerli vatandaşlarımızın sağlığını korumak için belirtilen kurallara uyulması ve hastane çalışanlarının ve güvenlik personelinin uyarılarına itiraz edilmemesi ve çalışanlara yardımcı olunması önem arz etmektedir. Unutmayalım ki ,tüm bu tedbirler sizin iyiliğiniz ve güvenliğiniz için alınmaktadır
Tüm halkımızın bilgi sahibi olmasını ve gereğini rica ederim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.