DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Manisa °C

MADEN-İŞ’TEN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

MADEN-İŞ’TEN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ
27.01.2021
357
A+
A-

Maden-İş heyeti, Soma’da siyasi partileri temsilcilerine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Türkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) heyeti, Soma’daki maden kazasından sonra tazminat alamadan işten çıkarılan Soma Kömür İşletmelerine bağlı Atabacası, Işıklar ve Geventepe maden ocakları çalışanlarına kıdem tazminatı alacaklarının ödenmesini sağlayan yasal düzenlemeye neden siyasi partilerin Soma temsilcilerine teşekkür ziyaretine bulundu.
CHP Soma İlçe Teşkilatı yapılan ziyaretle ilgili ”Türkiye Maden İş Sendikası Soma Şube Başkanları ve Yöneticileri, Somalı işçilerimizin tazminat mücadelelerine verdiğimiz destek ve Manisa Milletvekillerimizin katkısı nedeniyle partimize ziyarete geldiler. Nazik ziyaretleri nedeniyle kendilerine teşekkür ediyoruz. Uyar Madencilik mağdurları da hak ve alacaklarını alana kadar mücadelemiz devam edecek.” açıklamalarına yer verdi.
Heyet daha sonra MHP Soma İlçe Başkanı Adem Yıldırım’a partilerinin katkıları nedeniyle teşekkür etti. Adem Yıldırım ziyaretle ilgili: ”Tazminatların ödenmesi ile ilgili olarak MHP SOMA ilçe başkanlığının yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Teşkilâtımıza teşekkür ziyareti gerçekleştiren;Türkiye Maden-iş sendikası Baskanı Sayın Nurettin AKCUL beyin selamlarını ileten,Türkiye Maden İşçileri Sendikası,Genel Mali Sekreteri Zekeriya AYDIN,Türkiye Maden işçileri Sendikası,Soma şube Başkan vekili,Selçuk METİN ve yönetim kurulu üyeleri Ege Bölgesi Şube Başkan vekili Kıyas ÇALI ve yönetim kurulu üyeleri Ege Bölgesi 1-Nolu Şube başkanı M.Ali ÇAKIR veYönetim Kurulu üyeleri Soma 1-Nolu şube başkanı
Fahri YALÇIN ve yönetim kurulu üyelerine; Yapmış oldukları ziyaretten dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Bilindiği üzere 13 Mayıs 2014 tarihindeki Eğnez Maden faciasından sonra çıkış alan 2831 arkadaşımızın, Eynez Bölümünde çalıştıkları sürelerin Tazminatları daha önce ödenmişti.
Bu süreçten sonra MHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkan vekilim Sayın Erkan AKÇAY bey ve Tazminat mağduru arkadaşlarımızla ilçe Teşkilâtımızda yaptığımız görüşmeler sonucu (Geventepe, Ata bacası-Işıklar) ocağında çalışanların Tazminatlarını alabilmeleri için T.B.M.M’de Yasal düzenleme yapılması gerektiğini bildiren Grup Başkan vekilimiz Sayın Erkan AKÇAY,bu konu üzerinde özverili çalışmasının sonucunda T.B.M.M’de 28 Temmuz 2020 tarihinde Meclisimizden geçti ve yasalaştı.
Yasanın oylanıp Meclisimizden geçmesinden hemen sonra söz alan;
CHP Grup Başkan vekili ve Manisa Milletvekili Sayın Özgür Özel Bey
“Bu yasanın buraya gelmesinde, kanunun çıkmasında çok uğraşı veren özverili çalışma yapan, MHP ‘nin Grup başkan vekili aynı zamanda Manisa Milletvekili olan Sayın Erkan AKÇAY beye özellikle teşekkür etmesi bizi ziyadesi ile memnun etmiştir” Sezarın hakkını sezara veren Sayın Özgür ÖZEL’e Bizlere bu süreçte destek sağlayıp, her zaman yanımızda olan ve emeği geçen; Manisa AK-Parti Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali ÖZKAN”a
Tazminatların ödenmesi için gerçekten gecesini, gündüzüne katarak yasalaşmasını sağlayan MHP ‘nin çok değerli Manisa Milletvekili ve Grup Başkan vekilim Sayın Erkan AKÇAY beye Teşkilatım ve işci arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.İnşallah UYAR Madencilik mağduru olan arkadaşlarımızında mağduriyetlerinin en kısa zamanda çözülmesi için sayın grup başkan vekilimizin yapmış olduğu çalışmanın kısa zamanda TBMM’de yasallaşacaktır. Her şey SOMA için.” ifadelerine yer verdi.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.