DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Manisa °C

BEKİR ÇAKMAK’TAN KARNE MESAJI

BEKİR ÇAKMAK’TAN KARNE MESAJI
23.01.2023
174
A+
A-

Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak, “6 Şubat 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime kaldığımız yerden devam etmek üzere sizleri okullarımızda bekliyor olacağız.”

Sevgili öğrenciler, saygıdeğer veliler ve eğitimin vazgeçilmez unsuru değerli eğitim çalışanlarımız;

Soma İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü eğitim ailesi olarak 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemini başarıyla tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 23 Ocak 2023 Pazartesi gününden itibaren başlayacak olan yarıyıl tatili, 3 Şubat 2023 Cuma günü tamamlanarak eğitim öğretim faaliyetlerimiz yeni bir dönemin heyecanıyla kaldığımız yerden devam edecektir.

İlçemiz genelinde bulunan 77 okul ve kurumda 1596 öğretmenimiz ve eğitim çalışanımız ile eğitim öğretim faaliyetlerini azimle yerine getirmekteyiz. Toplamda 22.260 öğrencimiz 20 Ocak 2023 Cuma günü ilk dönem karnelerini alacaktır. Bizler de öğrencilerimizin karne heyecanını onlarla birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşarken onları güçlü yarınlara hazırlayan öğretmen, veli ve eğitim paydaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Soma Millî Eğitim ailesi olarak bizlere emanet edilen çocuklarımızın akademik anlamda en iyi şekilde eğitim almalarını; bunun yanında yerli ve millî değerlerimizi özümsemiş bireyler olarak yetişmelerini en önemli hedefimiz olarak görmekteyiz.

Kıymetli Velilerimiz,

Büyük bir özveriyle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı çağın değerlerine uygun olarak en iyi şekilde yetiştirmek ve geliştirmek için çalışıyor, her bir öğrencimize bireysel farklılıklarını dikkate alarak ve özel olduklarını hissettirerek yaklaşıyor; akademik başarılarının yanında iyi bir insan olmaları için Soma Millî Eğitim Ailesi olarak çabalamaktayız.

Okullarımızda gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetlerinin etkili, kalıcı ve verimli olabilmesi öğrenci, öğretmen ve siz velilerimizin yıl boyunca iş birliği içerisindeki çalışmalarına bağlıdır. Sizlerin öğrencilerimizin eğitimlerine olan ilgi ve alakanız çocuklarımızın başarılarını arttıracak, onları daha da yükseklere taşıyacaktır.

Karnedeki notlar, çocuklarımızı yanlış değerlendirme ve yönlendirmenize “asla” sebep olmamalıdır. Karnelerdeki notlar, sadece birinci dönemdeki derslerin ve kazanımların akademik bir değerlendirmesidir. Asıl önemli olan karnedeki notların yüksekliği değil, çocuklarımızın kazandıkları millî ve insani değerlerdir. Evladımızın karnelerindeki notların düzeltilmesi her zaman çalışmakla mümkündür. Çocuklarımızın eksikliklerinin farkında olmak ve bu eksikliklerin nasıl kapatılacağına, telafi edileceğine kafa yormak; onların yanında ve destekçisi olmak gerekmektedir.

Yarıyıl tatilinde çocuklarınızla mümkün olduğu kadar birlikte vakit geçirmenizi, kültürümüzün gereklerine uygun birçok aktivitede bulunmanızı sizlerden istirham ediyorum. Bu tatilin öğrencilerimiz açısından tablet ve televizyon başında geçirilen zamanlarla değil; akraba, komşu, eş dost ziyaretleriyle, sosyal aktivitelerle, tarih ve kültür gezileriyle anılmasını diliyorum. Yarıyıl tatilini boş zaman olarak değil, bir fırsat olarak görüp çocuklarımız ile daha fazla güzel anı biriktirme çabası içerisinde olmalıyız. Çocuklarımızın iyi bir insan, başarılı bir öğrenci, güçlü kişilikleri olan bireyler olarak yetişmeleri için sizin sevginize, ilginize, güveninize ve desteğinize ihtiyaçları bulunmaktadır.

Değerli Meslektaşlarım,

Sermayesi insan, sorumluluğu çok yüksek olan kıymetli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Ülkemizin kalkınması, hedeflerimize ulaşmamız için göstermiş olduğunuz mücadelenin farkındayız. Bir dönem boyunca vermiş olduğunuz emekleri yakından takip ettik ve her birinizin gösterdiği fedakârlıklar gurur kaynağımız oldu. Dönem sonlarında karneleri veren de yaptıklarınızla takdire şayan olan da sizlersiniz.

Öğrencilerimize ders ve kazanımların yanında fedakârlığı, paylaşmayı, vatan sevgisini, büyüklere saygıyı, ecdada kıymet vermeyi sizler öğrettiniz. Çocuklarımızın hayatlarına rehberlik ediyor olmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyoruz. Sizlerin varlığı geleceğe umutla bakmamızı sağlayan en büyük motivasyon kaynağımızdır. Sizlerin sayesinde hedeflerimize ulaşacağız.

Tatil sürecinin bir taraftan fiziki yorgunluğunuzu almasına, diğer taraftan da kutlu mesleğinize daha büyük bir şevkle bağlanmanıza vesile olmasını diliyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bir dönem boyunca vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını alma vakti geldi. Sizlerin vatanımızın menfaatleri doğrultusunda çalıştığınızdan şüphemiz yok. Bazı çocuklarımız karnelerinde istemediği durumlarla karşılaşabilir, bu sizi daha çok yüreklendirmelidir. Başarıya giden yolda her zaman engeller olacaktır. Önemli olan karşılaştığınız problemlere çözüm yolları bulabilmektir. “Hiçbir başarı tesadüf değildir.” bilinciyle başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayınız. Sizleri teknolojiyi yakalayan, çözüm üreten, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ülkesine ve insanlığa karşı sorumluluklarını bilen, değerlerine sahip çıkan bireyler olarak görmekten büyük mutluluk duymaktayız.

Karneleriniz sizin şahsiyetinizin, erdemlerinizin veya zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın neticesidir, başarılarınızın değerlendirilmesinde sadece bir araçtır.

Tatil döneminde kitap okumayı terk etmeyeceğinizi biliyorum. Bu dönemde en az bir kitap okumanızı öneriyorum. Bu sayıyı ne kadar artırırsanız o kadar güzel bir işin altına imza atmış olursunuz. Zira ne kadar çok okursanız geleceğinize o kadar çok yatırım yapmış olacaksınız. Emin olunuz ki sizler okudukça her şey daha da güzelleşecektir.

İlçemizin ve çevrenin tarihi mekânlarını, müzelerini, kütüphanelerini gezmeniz, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte zaman geçirmeniz, sportif, sanatsal ve kültürel değeri olan sosyal aktivitelere katılmanız daha verimli bir yarıyıl tatili geçirmenizi sağlayacaktır.

Tatil sürecinde elbette dinleneceksiniz; ancak tatil bile olsa sizlere tanınmış bu vakitleri çok verimli bir şekilde değerlendirmeli, kültürümüze ve inanç değerlerimize uygun nice güzel anıyı biriktirmelisiniz.

Yarıyıl tatilinin bedeni yorgunluğunuzu geride bıraktığınız, içinizi daha çok iyilik ve güzellikle süslediğiniz bir vakit olmasını diliyorum.

6 Şubat 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime kaldığımız yerden devam etmek üzere sizleri okullarımızda bekliyor olacağız. Hepinize iyi tatiller diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bekir ÇAKMAK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.